top of page

Baba ve Kız Çocuk İletişimiBabalarını destekleyici bir figür olarak gören ve onlarla daha sağlıklı bir iletişim kurabilen kız çocukları, büyüdüklerinde romantik ilişkilerinde daha kolay yakınlık kurabiliyor ve güvende hissedebiliyorlar. Kendilerini ve fikirlerini daha rahat ifade edebiliyorlar ve reddedilme daha az yaşıyorlar.


Babalarıyla daha sağlıklı bir ilişki kurabilmiş kızlar , hem daha yüksek bir öz saygıya sahip oluyorlar hem de hoşlarına gitmeyen herhangi bir teklife daha kolay bir biçimde hayır diyebilme öz güveni kazanmış oluyorlar.


Bunun tam tersine, babalarıyla daha problemli bir ilişkiye sahip olan kızlar, büyürken romantik ilişkilerinde daha çok sıkıntıyla karşılaşabiliyorlar. Herhangi birinden bir yardım istediklerinde utangaç veya agresif olabiliyorlar ve partnerlerinden daha çok onay, dikkat ve hayranlık bekleyebiliyorlar.


Bu sonuçlar bir babayla büyüyebilen çocukların babalarıyla kurdukları ilişki kalitesinin yaşamlarında ne denli önemli bir etkisi olduğunu bir kere daha gösteriyor bizlere.

Comments


Post: Blog2_Post

Abone Ol!

*Bültene ücretsiz abone olarak yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Teşekkürler.

bottom of page