top of page

Gezegensel KlavuzVedik Astrolojiye Göre Hangi Gün Ne Yapmalı, Yemeli ve Giyilmeli ?

Pazartesi mi, belki Salı.. Hayır, kesinlikle Pazartesi! Sanırım..


Karar vermek sizin için zorlaştıysa, Vedik astroloji her günün iktidar gezegeninin rehberliğine göre yeniden hizalanmanıza yardımcı olabilir. Astrolojiye inanmasanız bile, bilim ve deneyim ayın evrelerinin gelgit havuzları, duygularımız, uykumuz ve kadınların adet döngüleri üzerindeki etkisini doğrulamaktadır. Benzer şekilde , güneş haftalarca kendini gizlediğinde , algımızı değiştirir. Kasvetli bulutlu günler, adımlarınızda fazladan bir şekerleme elde etmek için kahvelerini içer. Ancak güneş bize ışık saçtığında , evlerimizden çıkar ve her anı saf şekilde emeriz.


Pazar güneş tarafında yönetilir. (orada sürpriz yok)

Pazartesi ay

Salı ateş gezegeni mars tarafından yönetilir.

Çarşamba Merkür tarafından

Perşembe tatlı ve yardımsever Jüpiter tarafından

Cuma sevenler için ayrılmış Venüs tarafından yönetilir

Cumartesi satürün günü


Peki ne anlama gelir?

Bizim gibi gezegenler kendi tercihlerini yerine getirmeyi seviyorlar. Eğer kendi günlerinde varliklarını onurlandırırsanız, hayırsever gezegenler size nimetlerini verebilir ve zararlı gezegenlerin gazabını hafifletirler. Gezegenleri takip etmek her gün ne giyebileceğinizi, yiyebileceğiniz ve ne yapacağınızı bulmayı kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda haftanın hangi günü olduğunu takip etmemize de yardımcı olabilir.


Birisi bana Salı olup olmadığını sorduğunda, benim parlak kırmızı kıyafetim bir cevap... “gerçekten”


Pazar: Güneş Ne yapmalı: Güneş ruhumuzdur. Pazar günleri daha fazla saygı duyduğunuzu görebilirsiniz. Bu gün , kendinizden daha yüksek olduğunu düşündüğünüz bir şeyle, bu yanlış, tanrı, hayvanlar, güneş de baba olarak görülür.. bazı nedenlerden dolayı bu durum beni babamı gururlandırıcak mutfak lavabosunu doldurmak , arabamı yıkamak, dolaptaki vidaları sıkmak gibi erkek işleri olarak düşünülen şeyleri yapmaya itiyor.

Ne giyilir: Koyu kırmızı ve turuncu Güneşi temsil eder. Daha kalın kıyafetleri tercih edin(bunun rahat eşofmanlar olduğunu varsayıyorum)

Ne yenir: Güneş acı lezzet –buğday, badem, safran, karabiber, Hindistan cevizi ile bağlantılıdır.


Pazartesi Ay Ne Yapmalı?

Ay anne olarak görülür ve duygularımızı yönetir. Pazartesi günleri kendinizi daha duyarlı bulabilirsiniz. Pazartesi günleri kendi kendinize bakım yapın yağlar kullanabilirsiniz günlük tutma, suya girme, kendinizi hissetmek için kendinize izin verin beyaz kıyafetlerinizi çıkarın.

Ne yenir: Ay tuzlu tostla bağlantılıdır. ( bu bizim suyu tutmamıza neden olduğu için olabiliceğini düşündüğüm bir tahmin) Ay pirinç , kavun, Hindistan cevizi, salatalık, süt, ve süt ürünleri, mısır, su bira, sulu meyveler, haşlanmış meyveleri sever.


Haftanın en sevdiğim günü Salı güçle bağlantılı. Güç ve biraz savaş. Mars , zararlı olarak görülen ateşli bir gezegendir, ancak sıkışmış veya durgun hissettiğinizde bize destek verir. Salı, tartışmak istemediğiniz sürece bir date gitme veya otostop çekmek içim pekte iyi bir gün olmayabilir, ancak planladığınız bir şeyi apmak için harika bir gün. Gökyüzü dalışından bahsetmiyorum, ama belki de en son dans hareketlerinizin istagragram storye yüklemek. Bırakın mars size vurmanız gereken dolgu ve bravoyu versin.

Ne giymeli: Salı günleri için parlak kırmızı renk tonu. Mantıklı, doğru mu?


Çarşamba: Merkür ne yapmalı? Merkür genç bir prens olarak görülür. Ne tamamen yardım sever ne de tamamen zararlı , tuttuğu şirkete bağlı olarak her iki şekilde de gidebilir. Merkür tamamen tamamen rasyonel zihin ve konuşma ile ilgilidir, bu yüzden Çarşamba günleri Sanatla Farkındalık danışmaları öğretmeye ya da yapmayı planlıyorum çünkü merkür’e sırtımı dayadığımda öğretilerimin etkili bir biçimde iletileceğini biliyorum.

Ne giyilir: Çarşamba günü yeşil giyin, giysilerinizin tertemiz olduğundan emin olun.

Ne yenir: Tüm gezegenlerin en büyük atası olan Merkür tüm lezzetleri sever.


Perşembe: Jüpiter Yapılması gerekenler: Jüpiter gezegenlerin en faydalısıdır; daha yüksek bilgi, bilgelik ve serveti denetler. Bu , çoğu çalışma için özellikle lirik çalışmak gibi ezoterik bilgi peşinde koşmak için uğurlu bir gün.

Ne giyilir: Jüpiter sarı renkle temsil edilir. Causal günlük kıyafetleri tercih edin

Ne yenir: Tatlı bir diş,in var mı? Jüpiteri tatlı ve ağır yiyeceklerin günüdür. Jüpiter tereyağ , krema, kabak, çilek , bal, hurma, zeytiyağı, nane sevindirir. Neden Perşembe günü iki randevuya çıkmıyorsun? Demir seviyelerini destekler, canlılık ve bağışıklık oluştururlar ve lezzetlidirler.


Cuma: Venüs ne yapmalı? Eminim aşk tanrıçası Venüs’ün arzular ve özlemlerle ilgili gezegen olması sürpriz değildir, bu yüzden Cuma günleri gece için mükemmeldir. Dışarı çıkamıyor musun? Sorun değil: Yaratıcılık Cuma günleri hüküm sürüyor, buyüzden en sevdiğiniz yiyecek bloglarını tarayın ve yemek pişirin; en sevdiğiniz Meksika, İtalyan veya Yunan restoranının havasını ortaya çıkarmak için bir spotify çalma listesi bulun. Cuma günleri de renkli kalemler, sulu boya kullanmak ve içinizdeki çocuğu ortaya çıkartmak için harika bir gündür.

Ne giyilir: Ay gibi Venüs de beyazla bağlaşmıştır, ince pamuk veya ipek üzerine basılmış alacılı renkleri akşam dokuz date leri için Venüs çok sever.

Ne yenir: Venüs ekşi zemini, egzotik meyveleri ve sebzeleri çok sever. Venüsten ekstra kredi almak için pastanızı yenilebilir çiçekler ile doldurun.


Cumartesi: Saturn ne yapmalı? Güneşin oğlu olan saturn hüzün ve tahlihsizliği yönetir. O tamamen kurallar, hizmet ve kayıp ile ilgilidir. Cumartesi günleri içe yönelme ve spritüel çalışmalar için uygundur. Havyaları beslemek saturne biraz sevgi göstermenin yoludur.

Ne giyilir: Soğuk ve yapışkan bir gezegen olan saturün siyah , mavi, çivit mavisi ve kema gibi daha koyu renkleri tercih eder. Ziraatçılığın temsilcisi olarak eski yıpranmış kıyafetleri tercih eder; kot pantolon gibi kısaca Satürün gardrobun özüdür.

Ne yenir: Satürn büzücü tatlar ile ilgilidir muhtemelen acıdan nemi uzaklaştırırlar( satürün soğuk ve kuru bir gezegendir). Şahsen cumartesi günleri satürünü rahatsız etmemek için alkol almaktan kaçının onun yerine bir fincan kombucha daha ideal bir seçim olabilir.


Özetle:

Pazar (Güneş): Turuncu, kırmızı tonları

Pazartesi (Ay): Beyaz

Salı (Mars): Kırmızı

Çarşamba (Merkür): Yeşil

Perşembe (Jüpiter): Sarı

Cuma (Venüs): Beyaz,

Pembe Cumartesi (Satürn): Siyah, Mavi ,Mor

Comments


Post: Blog2_Post

Abone Ol!

*Bültene ücretsiz abone olarak yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Teşekkürler.

bottom of page