top of page

Hayat boyu sizi destekleyecek 10 taktik:

Hayat bir maraton ve bu maratonda doğru stratejiler ve tavsiyeler ile sizi destekleyecek ve potansiyelinizi ortaya koyacak 10 taktik aşağıda paylaşıyorum.


hayat boyu sizi destekleyecek 10 taktik
  1. Odağınızın Dağılmasına Engel Olun: Zihinsel odağınız, fiziksel enerjiniz, irade gücünüz, yeteneğiniz ve günlük zamanınızı dikkat dağıtıcılardan koruyun.

  2. 90/1 Kuralı: İşe başladığınız ilk 90 dakikayı en önemli projenize ayırın. Bunu her gün tutarlılıkla uygulayın.

  3. 60/10 Yöntemi: Günün ilk 90 dakikalık yoğun odaklı bölümünden sonra gününüzü 60 dakika çalışma, 10 dakika mola şeklinde sürdürün.

  4. Günlük 5 Konsepti: 20/20/20 formülünü uyguladığınız zafer saatinin 2. 20 dakikalık bölümünde, gün içinde başarmak istediğiniz 5 küçük şeyi listeleyin. Günlük olarak tekrarlayın.

  5. İkinci Şans: İş gününüzün sonunda ikinci bir antrenman planlayın ve düşünmek için bir saatlik doğa yürüyüşü planlayın.

  6. Masaj yaptırın. Haftada 2 gün masaj yaptırmanın ideal olduğu söyleniyor.

  7. Ne Dinleyeceğinizi Seçin: Zehirli haberler veya yüzeysel radyo şakalarını dinlemek yerine eğitici podcast, kurs veya tartışmaları dinleyin.

  8. Üzerinizdeki Yüklerden Kurtulun: Size hizmet etmeyen, zaman alan ve bir başkasının becerilerine daha uygun olan görevleri devredin.

  9. Haftalık Plan Yapın: Her Pazar 30 dakika oturun ve önümüzdeki hafta için bir plan oluşturun.

  10. Her Gün 60 Dakikalığına Öğrenci Olun: Her gün en az 60 dakika öğrenmek için zaman ayırın. Bunu kitap okuyarak, online eğitim alarak veya bir akıl hocasıyla konuşarak yapabilirsiniz.

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
Post: Blog2_Post

Abone Ol!

*Bültene ücretsiz abone olarak yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Teşekkürler.

bottom of page