top of page

Kariyer Değişikliği

Kariyer değişikliklerinde ve iş aramalarında gezinmek göz korkutucu bir süreç olabilir, ancak doğru yaklaşımla yeni olasılıkları keşfetmek ve yeni kariyer yolları keşfetmek için heyecan verici bir fırsat da olabilir.


İş arama sürecindeki ilk adım becerilerinizi, güçlü yönlerinizi ve ilgi alanlarınızı belirlemektir. Bu, hangi endüstrilerin ve iş rollerinin sizin için uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır. Kariyer hedeflerinizi net bir şekilde anladığınızda, becerilerinizi ve başarılarınızı vurgulamak için özgeçmişinizi ve ön yazınızı güncelleyin.


Özgeçmişinizi ve ön yazınızı başvurduğunuz işe göre uyarlamak ve mülakat becerilerinizi geliştirmek çok önemlidir. Deneyiminiz ve nitelikleriniz konusunda kendinden emin, açık sözlü ve hevesli olun.


Ağ oluşturma, iş bulmada da kritik öneme sahiptir. Potansiyel işverenlerle bağlantı kurmak için arkadaşlarınıza, ailenize ve profesyonel kişilere ulaşın ve iş fuarlarına ve sektör etkinliklerine katılın.


Geleneksel iş arama yöntemlerine ek olarak, iş ilanlarını bulmak ve işe alım görevlileriyle bağlantı kurmak için iş arama web siteleri, LinkedIn ve sosyal medya platformları gibi çevrimiçi kaynaklardan yararlanmayı düşünün.


Son olarak, iş aramanızda sabırlı ve ısrarcı olun. Doğru işi bulmak zaman ve çaba gerektirir, ancak azim ve olumlu bir tavırla kariyer değişikliklerini yönlendirebilir ve hedeflerinize ve isteklerinize uygun bir iş bulabilirsiniz. Yeni bir fırsatı denemekten korkmayın. Değişimi kucaklayın ve bunu büyüme ve kişisel gelişim için bir fırsat olarak görün.


 

İşte kariyer değişiklikleri ve iş arama ile ilgili bazı podcast önerileri:


CareerCloud Radio: Sunuculuğunu Chris Russell'ın üstlendiği CareerCloud Radio, iş arama önerileri sunan ve alanında uzman kişilerle röportajlar sunan bir podcast'tir. Özgeçmiş yazma, ağ oluşturma ve iş piyasası eğilimleri dahil olmak üzere çeşitli konuları kapsarlar.


Kariyer Değişimi Podcast'i: Ödüllü kariyer koçu Dr. Dawn Graham tarafından sunulan bu podcast, tamamen dinleyicilerin kariyer geçişlerinde gezinmelerine yardımcı olmakla ilgilidir. Her bölümde kariyerlerini başarıyla değiştirmiş profesyonellerle yapılan röportajlar yer alıyor ve aynısını yapmak isteyenler için pratik ipuçları veriliyor.


İş Arama Podcast'i: Sertifikalı bir yönetici özgeçmiş yazarı ve kariyer koçu olan Amy L. Adler tarafından sunulan bu podcast, iş arama sürecinin tüm yönlerini kapsar. Ağ oluşturmadan görüşmeye ve iş tekliflerini müzakere etmeye kadar bu podcast, iş arayanlar için pratik tavsiyeler sağlar.


Career Relaunch: Joseph Liu tarafından sunulan Career Relaunch, kariyer değişikliği hikayelerine odaklanan bir podcast'tir. Her bölümde önemli bir kariyer değişikliği yapmış biriyle yapılan bir röportaj yer alıyor ve bu kişiler deneyimlerini, tavsiyelerini ve öğrendiklerini paylaşıyorlar.


The Hired Podcast: Hired.com ekibi tarafından sunulan bu podcast tamamen iş arama stratejileri hakkındadır ve işe alım uzmanları, işe alım yöneticileri ve kariyer koçları ile yapılan röportajları içerir. Özgeçmiş optimizasyonu, görüşme ipuçları ve iş tekliflerini müzakere etme gibi konuları kapsarlar.


Opmerkingen


Post: Blog2_Post

Abone Ol!

*Bültene ücretsiz abone olarak yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Teşekkürler.

bottom of page