top of page

Vishuddhi / Boğaz ÇakraVishuddhi/ Boğaz Çakra


  • İletişimi, genişleme, büyüme ve yayılmayı yönetir. Gerçek sesimizi , niyetimizi bulmanın nasıl bir şey olduğunu keşfederek iletişime geçmek, yaratıcı ifadeye yayılmak Vishuddhi'nin işi ve sunduğu en büyük nimettir.

  • Dengeli bir Vishuddhi iyi bir zamanlama ritim ve rezonans duyumunuda beraberinde getirir. Sadece konuşmayı eğil, iyi dinleyebilmeyi, dürüstçe ve rahatça kendi gerçekliğinden , gerektiğinde konuşmayı sağlar.

  • Kişiyi bu otantik iletişim seviyesine, genellikle tüm alt çakralarla yeterince çalışmak hazırlar Kök ve Svadisthana (sakral) hizalamak korkunun üzerinden gelmeye yardımcı olur. Manipuranın varlığı ile kişisel güç, kendini ifade, özgüven ortaya çıkar. Anahata hizalandığında kalpte ne olup bittiğini bilir. Ardından, konu; ihtiyaçları, düşünceleri, sözleşmeye geldiğinde, kişi doğruyu nasıl söyleyeceğini bilir. Hem kendine hem başkalarına.

  • İnsanın en yüksek hakikatini dile getirmesi, incitici/eleştirel olması anlamına gelmez. Özdeki gerçek Anahata sayesinde nazik ve merhametli şekilde ortaya çıkar.

Olumlama: İç sesimi duyuyor, konuşmadan önce düşünüyorum.

Kendimi dürüst doğru şekilde ifade ediyorum.

Başkaları içe etkili ve saygılı şekilde iletişim kurabiliyorum.

Kendimi olduğum gibi ifade edebiliyorum.


Yapabiliceğiniz diğer aktiviteler: Çakra blokaj kaldırma reiki seansı alabilir veya sanat terapi çalışmalarımızdan faydalanabilirsiniz.

Comments


Post: Blog2_Post

Abone Ol!

*Bültene ücretsiz abone olarak yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Teşekkürler.

bottom of page