top of page

Başkalarının Sizden Rahatsız Olmasına Ve Başkalarını Rahatsız Etmeye Ne Kadar Gönüllüsünüz?Yıllar boyunca başkasını rahatsız etmek istemeyen biriydim. "Fazla konuşmayayım, ses yapmayayım, ortalarda görünmeyeyim, öne geçmeyeyim, fazla ilerden gitmeyeyim (gidersem de çok göze sokmayayım), vakit almayayım, sıkmayayım, rahatsız etmeyeyim. Görünmez olayım."


Hep buralardan işledim. Yıllar sonra bunun birçok şeyle ilgili olduğunu fark ettim... Ne kadar değerli olduğumun farkında olmamak, başkalarının benimle ilgili düşüncelere kapılmasını istemiyor olmak, yargılanmaktan kaçmak, kimsenin benimle yarışa girmesini istememek, fazlaca doğrulara ve yanlışlara sahip olmak, aşırı empati yapmak. Yukarda bahsettiğim birçok konuda ayrı ayrı çalıştıktan sonra;


"başkalarının benden rahatsız olmasına ve başkalarını rahatsız etmeye gönüllü oldum."


Ve bu muhteşem bir şey dostlarım. Bu gerçekten olduğunuz gibi olmanıza izin veren şey. Gönüllülük!


Bir yerden başlamanız için size soruyorum şimdi: Siz buna ne kadar gönüllüsünüz? Başkalarını rahatsız etmemek adına hiçbir zaman olduğunuz gibi olmayı seçmemekle ilgili hangi aptallığı kullanıyorsunuz ki bu sizi daima başkalarını düşünmekte ve onlara göre hareket etmekte ya da edememekte tutuyor? Katkı olsun.

コメント


Post: Blog2_Post

Abone Ol!

*Bültene ücretsiz abone olarak yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Teşekkürler.

bottom of page