top of page

Günlük Yaşamda Psikoloji1. Daha mutlu hissetmenin sırrı - gülümse. - Olabildiğince geniş gülümse! - Kendinizi gülümsemeye zorlarsanız daha mutlu hissedeceksiniz.


2. Arkadaş edinmek istiyorsanız - Benjamin Franklin'in yöntemini deneyin. - Kendilerine iyilik yapabileceğiniz insanları sevme eğilimindesiniz. - Arkadaş edinmek istediğinizde o kişiden bir iyilik isteyin. - İstediğiniz bir şey hakkında fikirlerini sormak kadar basit.


3. Birinin sizi sevmesini isteyin - sorular sorun. - Birine sana aşık olmasını isteyip istemediğini sorman gereken 36 soru var. Ünlü olmak ister miydin? En büyük başarın nedir? En son ne zaman kendi kendine şarkı söyledin? En korkunç anınız nedir?


4. Daha güçlü görünmek isteyin - iyi iletişim kurun. - Mesajınızı etkili bir şekilde iletmeyi öğrenin ve kendinizi hem sözlü hem de sözsüz olarak ifade edin. - Güveninizi göstermek için göz temasını koruyun. - Söylemek istediklerinizi ifade etmek için farklı ses tonları kullanın.


5. En iyi performansı sergilemek istiyorsanız - kendi tarzınıza bağlı kalın. - 3 çalışma stili vardır. Yasal düşünme tarzı. Yargı tarzı. Yönetici düşünme tarzı. Hangisinin size uygun olduğunu anlayın ve benzer bir iş bulun. Elinizden gelenin en iyisini vermenize yardımcı olur.


6. Kontrol yanılsaması vermek istiyorum - seçenekler verin. - Birinin bir karar verdiğini hissetmesini sağlamak için, ancak durumun kontrolünü elinizde tutmanız gerekir. - Seçenekler sunun.


7. Az yemek istiyorum - Küçük bir tabak kullanın. - Beyninizi aşırı yemekten kaçınmaya ikna etmek için yemeğinizi daha küçük bir tabağa koyun. - Aslında daha az yiyor olsanız da, beyniniz bunu böyle görmeyecektir.


8. Daha iyi kararlar almak istiyorsanız - bilişsel psikolojiyi kullanın. - Büyük bir karar vermeden önce, bu kararın potansiyel artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurun. - Bu kararın gereksinimlerinizi nasıl karşıladığını kendinize sorun. - Kararınıza çoklu perspektiften bakın.


9. Liderlik becerilerini geliştirmek ister - başkalarının görüşlerini dile getirmesine izin verin. - Çevrenizdeki herkesi doğuştan bir lider olduğunuza ikna etmek için, başkalarının fikirlerini dile getirmelerine izin verin. - Sorunları ve çözümlerini tartışmaya özen gösterin. - Fikirleri ve ödülleri teşvik edin.


10. İyi izlenimler bırakmak istiyorsanız - Halo efektini kullanın. - Bir şey hakkındaki olumlu duygular, daha olumlu duygulara ve nihayetinde iyi izlenimlere yol açar.


11. Olumlu yeni bir ilişki kurmak istiyorsanız - insanların ilk isimlerini kullanın. - Yeni biriyle tanıştığınızda, hemen ona ilk adıyla hitap ederek başlayın. - Yeni bir arkadaşınızın adını öğrenmek ve kullanmak için zaman ayırın, güven oluşturmada uzun bir yol kat eder.


12. Bir narsistle mücadele etmek istiyorsanız - görmezden gelin. - Zamanın birçok noktasında biri sizi şu veya bu şekilde kızdırırsa. - Sessiz kalmalarını sağlamak ve kendinizi daha iyi hissetmek için - sessizlik silahını kullanın. - Görüntülerine hasarlı olarak bakacak ve down.Comments


Post: Blog2_Post

Abone Ol!

*Bültene ücretsiz abone olarak yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Teşekkürler.

bottom of page