top of page

Herhangi Bir Durumu Kontrol Etmek İçin Bilmeniz Gereken 14 Psikolojik Hile1. Birisi sorularınızı kısmen yanıtladığında. Beklemek. Kesmeyin. Hiçbir şey söylemediğinizde cevabı tamamlama ihtimalleri yüksektir.


2. Birinden bir şey almak istediğinizde, bunu bir istek yerine bir teklif/fırsat olarak sunun. Herkes bir teklifi/fırsatı kabul etmeye hazır olacaktır.


3. İnsanlarla tanıştığınızda, onlara gülümserken göz rengine dikkat edin. Bu konuda hiçbir şeyden bahsetme. Gerçekten gözlerinin içine baktığından emin olmanın iyi bir yolu.


4. Bir kişinin adı, o kişi için dünyanın en tatlı sesidir. Bir insanı çok özel hissettirmek için adını hatırlayın ve tekrar edin.


5. Yeni bir şey denerken sıfır beklentiniz olsun, hayal kırıklığını önler.


6. Bir kişinin karakterini yargılamak için, onlar için hiçbir şey yapamayan insanlara nasıl davrandığına dikkat edin.


7. Bir müzakerede pozisyonunuzu belirttikten sonra. Biraz bekle. Konuşmaya devam ederseniz, bilin ki lehinize konuşmuyorsunuzdur.


8. Sinir bozucu şeyler yaparken sakız çiğnemek beyninizi sakinleştirir. Bir şekilde beyninizi sakinleştiriyor.


9. Bir şey öğrenirken birisine onu öğretin. Bunu kolayca hatırlayacak ve öğretme sürecinde daha fazlasını keşfedeceksiniz.


10. Çoğu insanın konuşmayı en sevdiği konu kendileridir. Ne hakkında konuşacağınızı bilmiyorsanız veya garip bir sessizlik yaşıyorsanız, onlara sorular sorun.


11. Duygusal ifade duyguya neden olur. Kendinizi gülümsemeye zorlarsanız, ruh haliniz gerçekten iyileşir.


12. Düz durun. Bu sizi daha kendinden emin gösterir ve aslında daha kendinden emin hissedeceksiniz.


13. Çocuklarla, her şeyi onlara her zaman bir seçenek sunacak şekilde sunun. Kontrolde olduklarını hissettirir. Örneğin, "Kırmızı gömlek mi yoksa mavi gömlek mi giymek istersin?" Her iki durumda da, bir gömlek giymenin zamanının geldiğini biliyorlar.


14. İyilik isterken "çünkü" kullanın. Nedeni ne kadar basit olursa olsun. "Çünkü" kelimesi, bir nedeni olduğu için her şeyin yolunda olduğunu düşünmelerini sağlar.Comments


Post: Blog2_Post

Abone Ol!

*Bültene ücretsiz abone olarak yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Teşekkürler.

bottom of page