top of page

Zihinsel Olarak Şarj Olmanıza Yardımcı Olacak UygulamalarBeyniniz bir buharlı lokomotif gibidir. Birçok görev, zorluklar ve sorular... Ve tüm bunlar aynı anda. Sen güçlüsün. Ama bu durum kalıcı değil. Bir noktada çatlayabilirsin. Durman ve zihin makineni kontrol etmen gerek.


İşte biraz dinlenmenize yardımcı olacak fikirler:


1. Bulmaca çözün.


Bulmacanın aklını nasıl sakinleştirebileceğine inanmak zor. Burada ve şimdi (anda) olmanızı ve telaşı unutmanızı sağlar.


2. Renkli sayfalar


Yetişkinler için boyama sayfaları olduğunu biliyor muydunuz? Güzel ve farklı tarzlarda. Kalemle yapılan bu rahatlatıcı hareket zihninizi dinlendiriyor.


3. Ahşap oymacılığı


Ellerinizle uğraştığınız bir iş yapmak odaklanmanızı daha da kolaylaştırcak ve anda kalmanızı sağlaycaktır. Herhangi bir detaylı çalışmayı seçebilirsiniz.


4. Kitap okuyun


Kitap okumak farklı bir ruh halinde başka bir boyuta ışınlanmanızı sağlar. Kendinize bazı kurgu kitapları okumak için izin verebilirsiniz.


5. İdeal olarak doğada yürüyüşe çıkın


Nefes alın, gözlemleyin ve çevreyi özümseyin. Hayat, mevcut faaliyetlerinizden çok daha geniştir. Bunu görmek için kendine izin ver ve biraz yavaşla.


6. Fiziksel aktiviteler yapın.


Görünüşe göre kaslarınızdaki gerginlik, odağınızı ve algınızı değiştirmenize izin veriyor. Egzersiz yapabilir, biraz yürüyüş yapabilir veya alıştığınız herhangi bir kas angajmanı yapabilirsiniz.


7. Sosyal medyayı kapatın.


Her türden sürekli bir bilgi akışıdır. Tükettiğinizde zihninize ağır bir yük binersiniz. Sosyal medyaya bir süre ara verin.


8. İstenmeyen konuşmaları kesin


Akrabalarınızla bile. Arkadaşlarınızla bile. Özellikle mesai saatlerinden sonra. Kendinize güvenli ve şifalı bir alan yapın.


9. Eğlenceli bir şeyler yapın.


Sizi neyin güldürdüğünü, sizi olumlu duyguların akışına neyin düşürdüğünü hatırlayın. Bunu yapabilirsin. Bunu kendin için yapmalısın.


10. Şükran günlüğü


Hayatınızda neler olup bittiğini yapılandırmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca odağınızı olumlu şeylere çevireceksiniz. Sonuç olarak, gereksiz aktiviteleri kesebilirsiniz.


11. Meditasyon


Sizin için ana hedef, bir hediyeye odaklanmak olacaktır. Tüm bu önemli görevleri bir süreliğine serbest bırakmanıza yardımcı olacaktır. Görünür sonuçlar pratikle gelir. Şimdi başlayabilirsin.


Meditasyon Videolarıma bir göz at:


Özet.


1. Bulmacaları çözün

2. Renkli sayfalar

3. Ahşap oymacılığı

4. Kitap okuyun

5. Yürüyüşe çıkın

6. Fiziksel aktiviteler yapın

7. Sosyal medyayı kapatın

8. İstenmeyen konuşmaları kesin

9. Eğlenceli bir şeyler yapın

10. Şükran günlüğü

11. Meditasyon


Yapmak, zihinsel olarak şarj olmanıza yardımcı olacaktır.

Comments


Post: Blog2_Post

Abone Ol!

*Bültene ücretsiz abone olarak yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Teşekkürler.

bottom of page